Ezért a Magyar Természetvédők Szövetsége rendezvényeket szervez a témában, és több területen is javaslatokat tesz le a képviselőjelöltek elé azokban az ügyekben, ahol úgy gondoljuk kiemelt szerepe lehet az Európa Parlamentnek.
Lássuk, melyek ezek a területek:
·Klíma- és energiaügyek: kiemelten az alacsony kibocsátású gazdaságba való energiaátmenetet, a lakossági energiahatékonyság kérdéskörét és a megújuló energiák egyéni és közösségi hasznosítását, mert az EU Tiszta Energia csomagja mindhárom területen kínál új lehetőségeket Magyarország számára.
·Gazdasági igazságosság kérdései: az európai államközösség első formációja létrejötte óta égető kérdés, hogy az Unió az embereket vagy a globális vállalatokat szolgálja inkább. Hogyan kellene az Unió gazdasági szabályozó rendszerét átalakítani, hogy az állampolgárok jólétét mozdítsa elő elsősorban? Megküzdhet-e a periféria a centrum országok gazdasági dominanciájával? Milyenek legyenek az adóügyek és az adósságkezelés egy ember- és környezetbarát EU-ban? Hogyan kerülhetjük el, hogy a fejlődő országokba irányuló európai segélyezési és befektetési politikák a célországok környezetét és társadalmát rombolják? Mi legyen a szabadkereskedelmi egyezményekkel és a befektetési egyezményekkel?
·Erőforrás-felhasználás, körforgásos gazdaság, beleértve az elektronikai eszközökhöz is felhasznált nyersanyagok kitermelését is. Az előttünk álló feladat nem kicsi. A globális anyagfelhasználás 2017-ben elérte a kilencven milliárd tonnát és 2060-ra várhatóan duplájára nő. Ez fejenként 12 tonnát jelent, ami a fenntarthatónak tartott háromszorosa.
Az Európai Unió szerepe a fenntartható fejlődés területén - Erőforrás-felhasználás és körforgásos gazdaság - Műhelybeszélgetés
Az Európai Unió szerepe a fenntartható fejlődés területén - Energiaügyek - Műhelybeszélgetés
2019. május 8.
Az Európai Unió szerepe a fenntartható fejlődés területén - Gazdasági igazságosság - Műhelybeszélgetés
Szavazzon Ön is a fenntartható jövőre!