Földgáz tévhitek és kiút a gázfüggőségből
Nézze meg legújabb kisfilmünket!
Nézze meg legújabb kisfilmünket!
Az üvegházhatást okozó gázok kibocsátásáért az intenzív mezőgazdaság is nagymértékben felelős, de ehhez hogyan kapcsolódik a Közös Agrárpolitika? A videóból kiderülnek a részletek.
A fenntartható mezőgazdaság támogatása fontos a biodiverzitás megőrzése szempontjából is. A videóból megtudhatjuk, hogyan kapcsolódik ehhez a Közös Agrárpolitika.
#FutureofCAP #goodfoodgoodfarming #EUGreenDeal#SaveBeesandFarmers
Jelenleg az Európai Parlament a Közös Agrárpolitika jövőjéről tárgyal. Tudj meg többet róla, hogy a mai rendszer miért felelős a kisgazdaságok millióinak eltűnését és miért veszélyezteti a gazdálkodók és mezőgazdasági munkát végzők tisztességes megélhetését! #FutureofCAP #goodfoodgoodfarming #EUGreenDeal
Az Európai Parlament a Közös Agrárpolitika jövőjéről tárgyal: Állítsuk meg a kisgazdaságok millióinak eltűnését és biztosítsunk tisztességes megélhetést a gazdálkodók és a mezőgazdasági munkát végzők számára!
Az Európai Parlament a Közös Agrárpolitika jövőjéről tárgyal: Az EU mezőgazdasági kifizetéseinek legalább 50%-át csoportosítsák át természet- és éghajlatvédelmi célokra. Jutalmazzák azokat a gazdákat, akik megőrzik vagy helyreállítják a tőzeges és vizes élőhelyeket, csökkentsék az ipari hústermelést és a műtrágya-felhasználást.
Az Európai Parlament a Közös Agrárpolitika jövőjéről tárgyal: a KAP forrásai azokhoz a gazdákhoz jussanak, akik hozzájárulnak az éghajlatváltozás elleni küzdelemhez!
Az Európai Parlament a Közös Agrárpolitika jövőjéről tárgyal: az olyan világméretű járványok, mint a koronavírus megmutatják, hogy reziliens, alkalmazkodó, helyi élelmiszerrendszerre van szükségünk, amely egészséges élelmiszert biztosít mindannyiunk számára!
Az Európai Parlament a Közös Agrárpolitika jövőjéről tárgyal: a mezőgazdasági támogatásoknak és a "Termőföldtől az asztalig" stratégiának hozzá kell járulnia a biológiai sokféleség hanyatlásának megállításához!
A környezetvédelmi világnap alkalmából nyolc ország aktivistái egy közös videóban hívják fel a figyelmet: amikor a természetvédelem, fenntarthatóság szempontjait is figyelembe akarjuk venni mindennapi döntéseinkben, nincs mindig elegendő információnk ahhoz, hogy valóban helyes döntéseket hozzunk. Ezért is jött létre a „Game ON - Ne hagyd, hogy az éghajlatváltozás véget vessen a játéknak” című program. Célunk, hogy tudatosítsuk az emberekben, gondolkodjunk, majd jó egyéni döntésekkel induljunk el a helyes irányba.
Magbörze, kirándulás, madár- és méhbarát kert vagy közösségi kert? Ezekkel nemcsak a természet sokféleségét segítheted, de egészségesebben és kreatívabban is élhetsz. Jó kezdeményezéseket, gyönyörű hazai tájakat, élővilágot bemutató videónk tagszervezeteinkkel közös, Svájci-magyar együttműködési programbeli biodiverzitás kampányunk keretében készült.
Az élővilág változatosságának megőrzéséről tartott
konferenciát a Magyar Természetvédők
Szövetsége a Vidékfejlesztési Minisztériummal közösen 2012. november 6-án. A rendezvény apropóját az adta, hogy
több mint 170 ország részvételével világszintű csúcstalálkozót rendeztek a
Biológiai Sokféleség Egyezmény döntéshozó szervei két héttel ezelőtt Indiában.
A videót Nagy Anita és Domonkos Lajos készítette! Köszönjük!
Videó forrása: Hírhatár Lapcsoport
Ez az anyag nagyobb pusztításra képes, mint az összes többi „drog” együttvéve, melyeket az emberiség valaha használt. Mégis ez az egyik legnépszerűbb tudatmódosító. A legkülönösebb, hogy csak közösen tudjuk visszaszorítani. Külön-külön nem lehet lejönni róla.