Az elmúlt évszázad termelési és társadalmi életmód változásaiból következően egyre több szén-dioxidot és más szennyezőanyagot juttatunk a levegőbe évről évre. Ennek hatására változik az éghajlatunk, egyre forróbbak nyaraink, enyhébbek a teleink, megszaporodtak a szélsőséges időjárási jelenségek.
A melegedő időjárás egyik hatása az aszályos időszakok szaporodása. Az éghajlatváltozás hatására azonban nemcsak az aszály gyakorisága nő, de a rövid idő alatt lezúduló, nagy mennyiségű csapadék is egyre gyakrabban fordul elő. Hatására belterületi elöntés vagy villámárvíz jöhet létre, amely az épületeket, a közlekedési és más infrastruktúrát egyaránt veszélyeztet. Az az észszerű válasz a kihívásokra, ha a lehulló csapadék lefolyását lassítjuk, lehetőség szerint tároljuk a vizet, amit a száraz időszakokban öntözésre használunk.
Kiállításunkban és szórólapunkon ötleteket gyűjtöttünk össze, hogy a lakosság hogyan tud hozzájárulni a villámárvizek és aszályok káros hatásai mérsékléséhez.
Hogy az esővíz ellenség helyett barát legyen!
Tablóinkon ötleteket gyűjtöttünk össze arra, hogy a lakosok hogyan tudnak hozzájárulni az özönvízszerű esőzések és az aszályok okozta károk mérsékléséhez.
Töltsd le bevezető tablónkat innen.
A ház körül
Lakóingatlanunk és környezete kialakításával is segíthetjük az esővíz és az aszály okozta károk megelőzését.
A ház körül tablót innen töltheted le.
A kertben
Kertjeinkben is tehetünk az esővíz okozta károk megelőzéséért és az aszály ellen!
Tudj meg többet a témáról a tabló letöltésével!
Mezőgazdaság, külterület
Ha a mezőgazdasági területekre leeső csapadék gyorsan és akadálymentesen mozoghat, ez kedvezőtlen lefolyási viszonyok esetén hozzájárul a belterületi ingatlanok elöntéséhez.
Mit tehetünk mi? Töltsd le tablónkat innen.
Víztakarékosság
Statisztikai adatok alapján egy átlagos magyar ember vízfogyasztása 110 liter naponta. A vezetékes víz minden cseppje kincs, takarékoskodjunk vele!
A tippeket tartalmazó tablónkat innen töltheted le!
A témáról szóló lakossági szórólapunk innen letölthető.